3. СНИМКИ: Вратар се разписа в контролата между Бдин и Монтана

СНИМКИ: Вратар се разписа в контролата между Бдин и Монтана

Отборът на Стефан Грозданов с трета поредна победа в летните проверки

Монтана записа трета поредна победа в контролите. Пред 600 зрители на стадион „Георги Бенковски” във Видин отборът на Стефан Грозданов се наложи с 3:1 над местния Видин, предаде кореспондентът на Novsport.com в Северозападна България.

Още в 5-ата минута Марио Близнаков можеше да открие резултата за домакините, но топката срещна страничната греда. На другия фронт обаче Луис Едуардо не сбърка. В 18-ата минута бразилецът засече с глава центриране от корнер от ляво на Аврамов и прати топката в мрежата. Монтана поведе с 2:0 в 29-ата минута. Тогава Андерсон бе спънат в наказателното поле и капитанът на гостите Даниел Гаджев реализира от бялата точка. Също от дузпа домакините намалиха в 37-ата минута. Вратарят на Бдин (!) Станислав Антонов беше точен.

След почивката и двамата треньори направиха много смени, а в 62-ата минута Александър Дюлгеров, който играе първия си мач с екипа на Монтана, центрира отдясно и друг бивш футболист на Пирин - Борис Кондев, се разписа с глава за крайното 3:1.

В горещото време играта на няколко пъти беше спирана, за да може футболистите да се разхладят с вода.

На официалната трибуна на стадион „Георги Бенковски” един до друг седнаха кметът на Видин инж. Румен Видов и неговият колега от Монтана Златко Живков.

Бдин (Видин) – Монтана 1:3
0:1 Луис Едуардо (18’)
0:2 Даниел Гаджев (29’ д.)
1:2 Станислав Антонов (37’ д.)
1:3 Борис Кондев (62’)

Бдин (Видин): Антонов, Цолов, Станчев, Ивайло Иванов, Трифнов, Иван Иванов, Цветков (к), Метушев, Близнаков, Хаджиниколов (Тричков, Русев, Цв. Тодоров, Ченешков, Г. Илиев, Мамаду, Карасинкеров)
Ст. треньор: Альоша Андонов

Монтана: Хр. Иванов, Мечечиев, Трифонов, Личков, Георги Иванов, Гаджев (к), Чипев, Аврамов, Андерсон, Йордан Тодоров, Луис Едуардо (Аршинков, Дюлгеров, Бачев, Сандански, Димитър Илиев, Минчев, Светлан Кондев, Борис Кондев, Беров, Копаранов)