3. Соколите подкопаха амбициите на шейховете за "А" група (СНИМКИ)

Соколите подкопаха амбициите на шейховете за "А" група (СНИМКИ)

Спартак Варна нанесе четвърта загуба на Нефтохимик. В мач от 13-ия кръг на Източната Б група соколите удариха шейховете с минималното 1:0 в много равностоен мач.

Спартак Варна нанесе четвърта загуба на Нефтохимик. В мач от 13-ия кръг на Източната Б група соколите удариха шейховете с минималното 1:0 в много равностоен мач. Боян Илиев отбеляза единственото попадение в 62-ата минута пред 500 зрители на стадион „Спартак”.

Двата отбора повече се надлъгваха. По-хитри се оказаха домакините, които спечелиха трета победа от началото на сезона и се приближиха само на точка от спасителната зона.

Шейховете пропуснаха възможността да излязат пред четвъртия Ботев (Пд) и останаха не 6-о място в класирането.

Двата отбора си размениха по едно положение в началото на мача. Първо играч на шейховете не намери очертанията на вратата при статично положение. После същото стори Латин Венков на другия фронт.

В 21-ата минута пък колективна грешка в защитата на Нафтата позволи на Беадир Беадиров да излезе сам срещу вратаря Георги Христов, който му се хвърли в краката. Последваха претенции за дузпа, подминати от рефера.

До почивката играта беше равностойна и до нови положения не се стигна.

Второто полувреме продължи в същото русло. И така до 62-ата минута, когато рикошет при удар на Боян Илиев излъга вратаря на Нафтата Георги Христов и влетя в неговата мрежа.

Гостите се опитаха да се върнат в мача. Павел Алексиев заложи на силата в 72-ата минута и пропусна изгоден шанс. Осем минути преди края Латин Венков направи решително изчистване и предотврати изравнителен гол на Нафтата.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига