3. Спартак надви Падеш в Склаве

Спартак надви Падеш в Склаве

Въпреки загубата, отборът на Спортист остана на върха и бе награден за шампион Струма-1

При изключително голям интерес се изигра мачът от последния кръг за първенството на областна група Струма-1 между отборите на Спартак Склаве и Спортист Падеш.

Отборът на домакините, воден от централния си защитник Стойчо Герчев, игра на доста високи обороти и с хъс за победа и търсеше всякакъв начин да нанесе поражение на временния водач в групата- Спортист Падеш.

Първоначално срещата започна с атаки по фланговете на двата отбора, но до отбелязване на гол така и не се стигаше заради неточен мерник на футболистите. В 7-ма минута при бърза контраатака на гостите се стигна до центриране в наказателното поле на домакините, но там Стойчо Герчев се намеси навреме и изби кълбото напред.

Две минути по-късно Стойчо Секулов насочи топката към Васил Феридаров вътре в наказателното поле на гостите, но там бе изпреварен навреме от защитата. В 26-та минута Илия Атанасов овладя топката в средата на терена, насочи я към Васил Феридаров по десния фланг, последва шут от движение от около 20 метра, но вратарят на Спортист изби кълбото в корнер.

Три минути по-късно Стойчо Секулов центрира отдясно в наказателното поле на гостите и вратаря им изби кълбото, но то срещна страничната греда и в добавката нямаше кой от домакините да вкара.

В 36-та минута след атака по десния фланг на Стойчо Секулов последва точен пас пред наказателното поле на гостите към Васил Феридаров, който с глава отклони кълбото към Илия Чакалов и той от въздуха с левия крак го изпрати в мрежата за 1:0. Две минути по-късно при атака по левия фланг на гостите последва шут и кълбото бе избито навреме от вратаря на Спартак.

След почивката мачът продължи с натиск на домакините. В 48-ма минута след дълъг пас на Илия Атанасов към Илия Чакалов последния преди да стреля бе изпреварен навреме от вратаря на Спортист.

Нов пробив отдясно на Илия Чакалов , последва насочване на кълбото към Илиян Сухарев и той отблизо не успя да простреля вратаря на гостите. Влезлия в игра Цветолюб Чолпеев се озова в удобна позиция за стрелба срещу противниковия страж, но удара му бе спасен от вратаря им.

В 81-ва минута след дълъг пас на Васил Феридаров към Цветолюб Чолпеев, той към Виктор Костов и топката бе насочена в мрежата, но радостта на зрителите бе попарена от отмяната на попадението заради засада. До края на срещата не се стигна до отбелязване на ново попадение и мачът завърши при резултат 1:0 за отбора на Спартак Склаве.

Независимо от загубата, отборът на Спортист Падеш запази лидерските си позиции  и получи купа за областен първенец на група Струма-1, връчена от делегата на мача Николай Марков.

Втори остана отборът на Левуново 2014, а третото място с еднакъв брой точки делят Локомотив Дамяница и Спартак Склаве.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч