3. Спартак (Пд) с драматична победа над Любимец

Спартак (Пд) с драматична победа над Любимец

Добри Орловски донесе победата на Спартак (Пд) над Любимец в последните секунди на двубоя от 24-ия кръг на Източната "Б" група. В 92-ата минута резервата Орловски оплете топката в долния десен ъгъл за 1:0, съобщава сайтът на пловдивчани. Халфът засече центриране отляво на Иван Мекиков.

Добри Орловски донесе победата на Спартак (Пд) над Любимец в последните секунди на двубоя от 24-ия кръг на Източната "Б" група. В 92-ата минута резервата Орловски оплете топката в долния десен ъгъл за 1:0, съобщава сайтът на пловдивчани. Халфът засече центриране отляво на Иван Мекиков.

Двата отбора създадоха много положения и показаха завидно темпо за стандартите на българския футбол. В 82-ата минута напористият бек на спартаклии Емо Аргиров – Животното вкара гол. Съдиите обаче отмениха попадението заради засада.

След почивката отлични положения за гостите профукаха резервата Цецо Матев и Венци Йорданов. Тимът на Любимец бе най-близо до гола в 30-ата минута. Тогава Ничев стреля опасно, но Емо Аргиров изби пред голлинията.

Спартак – Любимец 1:0
Голмайстор: 1:0 – Добри Орловски 92
Спартак: Стойчев, Аргиров, Т. Симеонов – к, Мурад, Вълчев, Стаев (70-Орловски), Мекиков, К. Апостолов, Й. Христов (65-Коларов), Чипчев (84-Д.Димитров), Г.Стоянов
Любмец: Ковачев, Ничев, Великов (80-Гр.Георгиев), В.Йорданов, Мехмед, Везалов, Зеленков, Ем.Петков – к, Ст.Велев, Любенов, Фахрединов (66-Цв.Матев)
Жълти картони: Симеонов, Вълчев (С), Петков (Л)
Главен съдия: Ибрям Даил
Помощници: ЛЛамбов, Шиков
Стадион „Тодор Диев” – 500 зрители

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч