3. Спартак (Плевен) победи с 2:0 като гост в контрола Чавдар (Бяла Слатина)

Спартак (Плевен) победи с 2:0 като гост в контрола Чавдар (Бяла Слатина)

През целия мач гостите доминираха, но се задоволиха само с по един гол на полувреме

В контролна среща, играна днес в Бяла Слатина, Чавдар загуби с 0:2 от третодивизионния Спартак (Плевен). Това е четвърта поредна загуба за тима на Диян Божилов в контролите.

През целия мач гостите доминираха, но се задоволиха само с по един гол на полувреме. В 32-ата минута юношата Цветомир Игнатов проби по крилото и сервира топката на Станислав Иванов, за който не бе проблем да я изпрати в мрежата зад Николай Младенов. До почивката плевенчани изтърваха още три чисти положения чрез Рудашки, Петров и Янислав Иванов. От своя страна „Чавдар“ нямаха три поредни точни паса.

Въпреки негативния развой домакините не сториха нищо и през второто полувреме. За сметка на това плевенчаи вкараха още веднъж. В 65-ата минута Ивайло Дангуров овладя майсторски топката и технично прехвърли резервния страж на „Чавдар“ Светослав Тошев. После Станислав Иванов, Шопов и Игнатов бяха близо до ново попадение за гостите.

За плевенчани играха доста бивши играчи на белослатинци. Голмайсторът от първото полувреме Станислав Иванов – Сав, Кристиян Григоров, Цветан Петров-Мръвката, Цветомир Петков-Куки, Николай Христов-Пантерата, Ивайло Емилов-Козата и Милен Тодоров.  Треньор на „Спартак“ е също бивш футболист и наставник на „Чавдар“ Красимир Бислимов.

Дебют за тима на Диян Божилов направиха новите попълнения Дилян Колев и Венци Алдев. Последният се контузи 5 мин. след като се появи в игра. Алдев бе освободен веднага след мача. Към белослатинци ще се присъедини и Венцислав Велинов - син на легендарния вратар на ЦСКА Джони Велинов. Очаква се да дебютира в мача с "Калиакра" в Дряново. Стражът от "Славия" Людмил Зарев е освободен. Крилото Милен Тонев пък е контузен.

След последния съдийски сигнал президентът на белослатинския тим Красимир Костов беше бесен на своите.
"През последните 20 години "Чавдар" никога не е изглеждал толкова зле. Беше ме срам да ги гледам. "Спартак" играеше, а нашите футболисти гледаха отблизо. Но този филм приключи. Още утре сутринта в 9:00 часа всички ще са при мен. Ще взема строги мерки, но подобна безотговорност и безидейност няма да търпя. Треньорите нямат вина за този срам. Въобще не ме интересува кои от футболистите имат договори с клуба и кои не. Който не желае повече да играе за "Чавдар" - да си заминава. Вече търся нови играчи. Ще съберем такива, които искат да играят за честта на нашия град. Бяла Слатина е над всичко", закани се шефът на "Чавдар", цитиран от фен сайта на клуба pfcchavdar.com.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига

Вижте мнението на новия шеф в клуба

Ще надвие ли Миньор дубъла на ЦСКА

Пернишкият тим приема своя съперник утре от 17,00 часа

Изненада в Петрич, Фратрия ликува на "Цар Самуил"

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч