3. Спартак (Пловдив) наказа Свиленград - 3:1

Спартак (Пловдив) наказа Свиленград - 3:1

След 12 изиграни мача Спартак имат 22 точки и се изравниха със съименниците си от Варна на третата позиция. Свиленград са предпоследни с 9 точки.

С три гола за 15 минути Спартак (Пловдив) обърна Свиленград с 3:1 в среща от Източна "Б" група. Гостите поведоха и ядосаха четата на Николай Киров - Белия. Емил Аргиров - Животното, Георги Аврамов и Жоро Стоянов наказаха един след друг вратаря Паскалев.

Всичко най-интересно в мача се случи през второто полувреме. След контраатака Тодор Христов мушна топката през крачола на Илия Николов за 0:1. Само минута по-късно Емо Аргиров - Животното заби поредния си гол в първенството. Аргиров засече топката на далечна греда и я прати под напречната греда за 1:1. В 60-ата минута Георги Стоянов пусна успореден пас на вратата и Георги Аврамов забучи топката в мрежата с шут от въздуха. Жоро Стоянов довърши гостуващия тим в 65-ата минута. Тогава таранът залъга защитник, нахлу в пеналта и с точен диагонален удар простреля за трети път Паскалев.

Преди почивката вратарят на Спартак Илия Николов показа класа. На два пъти Илийката извади голови шутове на Николай Бояджиев и Христо Петров. Иван Мекиков и Петър Лазаров проиграха изгодни положения за пловдивчани през първото полувреме. В последните минути на мача Спартак спретна няколко страхотни контри, но нов гол не падна.

Спартак – Свиленград 3:1
Голмайстори: 0:1 - Христов 49, 1:1 - Аргиров 50, 2:1 - Аврамов 60, 3:1 - Георги Стоянов 65

Спартак: Илия Николов, Аргиров, Ибраим, Т.Симеонов – к, Иван Димов, Стаев, К.Апостолов (28-П.Фанев), Лазаров, Г.Аврамов, Мекиков, Г. Стоянов
Свиленград: Паскалев, Татьозов, Везалов, Бл.Младенов, Б.Стоянов, Минков, Н.Бояджиев, Т.Христов, Хр.Петров, Ан.Попов, Д.Андонов

Жълти картони: Аврамов, Мекиков, Коларов (Сп), Минков, Хр.Петров (Св)
Гл.съдия: Севгин Едем
Помощници: Б.Боянов, Д.Желязков
Стадион „Тодор Диев” – 400 зрители

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч