3. Спас Делев се разписа, но Локо (Пд) стигна само до 1:1 със Созопол

Спас Делев се разписа, но Локо (Пд) стигна само до 1:1 със Созопол

Друг гол на Делев бе отменен, а Мартин Камбуров направи доста пропуски на стадиона в село Черноземен

Локомотив Пловдив завърши 1:1 срещу втородивизионния Созопол във втората си контрола за 2015 година. Спарингът се игра на терена в село Черноземен пред около 200 зрители. Спас Делев бе точен за черно-белите през първото полувреме, а след почивката Васил Тачев изравни.

Както и в първия спаринг срещу Литекс, наставникът на Локомотив Христо Колев пусна два различни състава във всяко полувреме.
Локо откри резултата още в 8-ата минута. Ванчо Траянов хвърли перфектен извеждащ пас към Спас Делев, който остана сам срещу вратаря и шутира покрай него в гредата. Топката обаче се върна в краката на нападателя и той вкара за 1:0.

Четвърт час по-късно Мартин Камбуров изведе Делев в чиста позиция и той прехвърли вратаря на Созопол, пращайки топката за втори път в мрежата. Попадението обаче бе отменено от главния съдия Светослав Шехтов заради засада.

Следващата отлична ситуация за „смърфовете“ дойде в 35-ата минута. Емерик де Врийзе центрира от фаул в наказателното поле, където Мартин Камбуров се извиси и засече с глава, но вратарят Теменлиев улови топката на самата голлиния.

Секунди преди края на първото полувреме Мартин Камбуров уцели гредата след директен шут от фаул.

След почивката темпото на игра спадна и почти нямаше сериозни положения пред двете врати.

В 61-ата минута намиращият се на проби защитник Александър Горанов върна една топка към Йордан Господинов, който се подхлъзна и не успя да я изчисти напред. Топката попадна в краката на Васил Тачев, който спокойно я насочи към опразнената мрежа за 1:1.

Към края капитанът през второто полувреме Дани Кики изпробва силен шут от фаул, но топката профуча на метър над напречната греда.
Локо (Пд) – Созопол 1:1

Голмайстори: 1:0 Спас Делев (8), 1:1 Васил Тачев (61)

Локо (първо полувреме): Теодор Скорчев, Богомил Дяков, Игнат Дишлиев, Ангел Грънчов, Здравко Илиев, Ванчо Траянов, Янко Сандански, Емерик Де Врийзе, Спас Делев, Бирсент Карагарен, Мартин Камбуров (кап)

Локо (второ полувреме): Йордан Господинов, Христо Стамов, Александър Горанов, Диян Молдованов, Венелин Филипов, Георги Вълчев, Мехди Бурабия, Благой Наков, Айкут Янъков, Бранимир Костадинов, Дани Кики (кап)

Съдия: Светослав Шехтов

Терен: село Черноземен

Зимните контроли на Локомотив (Пловдив):
23 януари, в Пловдив: Локо (Пд) - Литекс 3:0
28 януари, в село Черноземен: Локо (Пд) - Созопол 1:1

Турнир в Поморие:

7 февруари, 15:00 часа: ЛОКО (Пд) - Черноморец (Бургас)
12 февруари, 13:00 часа: ЛОКО (Пд) - Тунджа (Ямбол)

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига