3. Спортист Падеш e едноличен лидер в областна група Струма-1

Спортист Падеш e едноличен лидер в областна група Струма-1

След класическа победа

Мачът Ветрен Полена и Локомотив Дамяница завърши при резултат 4:2 за домакините. Първият гол в срещата бе отбелязан от дузпа от Георги Стоицов за 1:0. При контраатака на футболистите на гостите Георги Надеждев успя да простреля вратаря на домакините за 1:1. Марио Синтюков при образцова атака на футболистите на Ветрен успя да върне надеждите на колегите си, покачвайки на 2:1. Отното най-добрият футболист на Локомотив Дамяница бързоногият Георги Надеждев възстанови равенството за 2:2. От този момент нататък футболистите на гостуващия тим тръгнаха ва банк напред, за да спечелят мача, но за жалост сгрешиха, оголиха се отзад и при две контраатаки Георги Димитров и Марио Андреев от домакините покачиха на 4:2  по този начин спечелиха трите точки в този двубой. „Независимо от загубата съм доволен от играта на момчетата. Вече мислим за следващия мач в неделя, когато ще гостуваме на стадиона в Лебница срещу отбора на Орел”, сподели президента на ФК Локомотив Дамяница и кмет на селото Атанас Ангелов.

Футболистите на Левуново 2014 победиха Еделвайс Цветанов Поленица с 3:1 като гост. Срещата започна с натиск на футболистите от Левуново. Имаше много добри разигравания и по крилата, и по средата на терена, и си личеше, че в този мач победата ще бъде от отбора на Левуново. Изненадващо в 7-ма минута Методи Цеков от домакините от фаул извиси топката над изградената стена от футболистите на Левуново и тя се оплете в горния десен ъгъл зад вратаря на Левуново за 1:0. Това не отчая футболистите от гостуващия тим и те обсадиха вратата на домакините. В 10-та минута след центриране отляво в наказателното поле на Еделвайс Стефан Иванов укроти топката от въздуха и със страхотен шут направи безпомощен стража на Еделвайс за 1:1. Атаките пред вратата на домакините се редяха една след друга и всеки момент се очакваше ново попадение във вратата им. В 40-та минута след центриране отдясно на Стефан Иванов в наказателното поле на домакините настъпи суматоха, кълбото попадна у Христо Велев, последва ново центриране и Благой Шумов с глава простреля вратаря на Еделвайс за 1:2. След почивката отново отборът, който диктуваше темпото на играта, бе този на гостите. В 52-ра минута при поредна контраатака Илия Длагонски насочи топката към Николай Вълков  и той от десетина метра оплете кълбото в долния ляв ъгъл на домакините за 1:3. Независимо от положителния резултат, футболистите на Левуново търсеха отбелязване на нови попадения. На три пъти вратаря на Еделвайс показа умения и не допусна противниковите нападатели да го огорчат. Десет минути преди края на срещата Илия Длагонски успя да се откъсне, подаде удачно към Константин Стаев и той сам срещу вратаря на домакините не успя да го преодолее, изпращайки топката в аут.
Спартак Склаве победи като гост с 2:0 Спортист Струма. Срещата започна с натиск на гостите, като отдясно Илия Атанасов, отляво Илиян Сухарев и в средата Стойчо Секулов бяха опасното трио, което създаваше главоболия пред вратата на домакините. На два пъти Илия Чакалов не успя да простреля вратаря на домакините. В 25-та минута вратаря на гостите Илиян Иванов прояви майсторство и не допусна да му бъде отбелязан гол от нападател на домакините. При ответна контраатака Илия Атанасов насочи топката към Стойчо Секулов по десния фланг, той продължи посоката към Илия Чакалов, последния изведе Илиян Сухарев и той отблизо изпрати топката в далечния ъгъл зад стража на домакините за 0:1. До края на първата част на срещата нови два пропуска за отбора на гостите направи Илия Чакалов. През втората част на мача в игра влезе Венелин Костадинов, който освежи атаката на гостите. В 61-ва минута след атака по десния фланг на Венелин Костадинов последния центрира към Стойчо Секулов, който не успя да поеме добре топката, след това тя отиде към Венелин Костадинов и последвалият директен обстрел не донесе успех за отбора на Спартак. В 65-та минута Слави Смилянов от домакините изскочи сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее. В 71-ва минута след триходова атака , подета отдясно от Венелин Костадинов, продължена от Цветолюб Чолпеев, той насочи кълбото към Илия Атанасов и резултата набъбна на 0:2. На два пъти отново Слави Смилянов от домакините не успя срещу вратаря на Спартак Склаве. „Изиграхме много добър мач срещу добър противник – Спортист Струма. Успяхме с по-добри разигравания и атаки отвсякъде да ги изненадаме и с хъс и желание за победа спечелихме трите точки”, сподели Стойчо Герчев от отбора на Спартак Склаве.
В Долна Градешница местния Градешница победи Долно Осеново с 2:0. Головете за отбора победител бяха дело на Симеон Милчев и Венелин Малинов в 23-та и 89-та минути. Този двубой бе ръководен отлично от главния съдия Георги Сестримски, асистиран от Георги Жегов и Росен Стоянов. Като цяло срещата се игра на една врата-тази на гостите.
Отборът на Спортист Падеш победи Изтребител от Ново Делчево.
„Много равностоен мач при трудни условия на игра и обилен снеговалеж в Падеш. Първите 45 мин бяха с превес на домакините, но гостите имаха най-чистото положение за гол. Второто полувреме отбора ни воден от капитана Благовест Стоицов, реализира първия гол от дузпа за игра с ръка на играч от Н. Делчево. Капитана реализира хладнокръвно. След пробив на Мирослав Марчев и последвало центриране, вратаря изпусна топката между краката си и най-съобразителен беше Асен Зикатанов, който я довкара от самата голлиния. Добър подарък за рождения му ден. Третия гол бе шедьовър. След центриране на Антон Огорелков, в наказателното поле към Миро Марчев, спря с гърди и в движение след задна ножица, заби топката в горния ляв ъгъл на вратата на Изтребител. Гостите играха много здраво и затрудниха лидера през първото полувреме”, сподели Кирил Цацов-президент на ФК Падеш.
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч