3. Томаш донесе трудна, но ценна победа на Етър над Сливен

Томаш донесе трудна, но ценна победа на Етър над Сливен

Етър” победи много трудно и драматично, но напълно заслужено „Сливен” с 1:0 и запази първото си място в класирането на Източната "В" група.

Етър” победи много трудно и драматично, но напълно заслужено „Сливен” с 1:0 и запази първото си място в класирането на Източната "В" група. Течеше 84-ата минута, когато след поредното центриране (този път на Господинов) в наказателното поле последва меле, в което капитанът Александър Томаш насочи топката с глава и тя влезе в долния ляв ъгъл на вратата на гостите – 1:0. Голът донесе трите точки в изключително важния мач.

Преди срещата феновете направиха шествие от „Майка България” до стадиона в чест на 88-ата годишнина от основаването на ФК „Етър”.

На върха на атаката започвна Какалов, а зад него Господинов, на левия фланг този път бе Диян Димов, а отдясно – Станкев. Гостите обаче така се бяха окопали пред вратата си, че в защитния им вал се разбиваха всички „виолетови” атаки. В 23-ата минута след центриране на Господинов защитникът Макенджиев с глава би до гредата, после остър удар на Анев мина до гредата.
В последните минути на полувремето „Етър” вдигна темпото и в 40-ата минута след центриране на Анев отляво Макенджиев остана под топката, а в следващата атака пък Господинов центрира отляво, но Томаш се размина с глава пред вратата с топката. Силен удар на Какалов пък срещна тялото на защитник, а след центриране на Димов и удар на Господинов с глава топката рикошира в защитник и излезе в корнер.

Цанко Цветанов още в началото на втората част хвърли всичко „ва банк”, като пусна и Тодор Колев и Идриси. Чак в 51-ата минута Колев отдалеч отправи първия точен удар към вратата на „Сливен”. В 66-ата минута пък Петров центрира отдясно и ударът на Идриси с глава бе уловен от вратаря.

Повечето от атаките обаче бяха разбивани още в зародиш от гостите, които тръгнаха и да бавят играта с полежаване и суетене при смените. Напрежението също оказа влияние на играта и доста бяха неточните пасове. Далечен удар на Анев не затрудни вратаря, а в 81-ата минута Какалов бе намерен пред вратата, но своевременно бе маркирана засада.

Колкото повече мачът отиваше към края си, „Етър” затягаше възела и в 84-ата минута стигна до скъпоценния гол на Томащ, който хвърли в екстаз трибуните.

Чак сега сливналии се разбързаха и предприеха няколко остри атаки, парирани от „виолетовата” отбрана. В един неособено качествен мач срещу крайно дефанзивен противник „Етър” измъкна победата.

„Етър” – „Сливен” 1:0
Томаш (84)

„Етър”: Цанков, Гайдаров, Макенджиев, Томаш, Йорданов, Анев, Петров, Станкев (49 Колев), Господинов, Димов (46 Идриси), Какалов (87 Кямил).

Сливен“: Евгени Караманов, Ивайло Антонов, Живко Динев (53 Димитров), Георги Хашев, Георги Динков, Вълчан Чанев, Мартин Райнов (89 Иванов), Димитър Тодоров, Якуб Идрисов, Михаил Камбуров (76 Камбуров), Хюсеин Филипов

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига