3. ЦСКА 1948 II засили Черноморец (Бс) към аматьорите, Спартак (Варна) се върна към победите

Вижте как завършиха мачовете от Втора лига днес

Три победи за гостуващите тимове и една за домакините белязаха четирите съботни мача от Втора лига.

Черноморец Балчик победи вече изпадналия Марица Пловдив с 2:0 като гост, а пловдивчани останаха с човек по-малко в 55-ата минута при резултат 0:1. Първото попадение реализира Касиано Бузон в 28-ата минута от дузпа, а Алекс Наков оформи крайното 2:0 за Черноморец четвърт час преди края на мача. И след победата тимът от Балчик остава в зоната на изпадащите с 33 точки, 15-ия Спортист Своге има 36 и мач по-малко, а Черноморец Бургас, който за момента е над чертата, има 36.

Бургазлии загубиха у дома с 1:2 от дубъла на ЦСКА 1948. "Червените" поведоха в 19-ата минута с гол на Калоян Стрински. В началото на второто полувреме Даниел Кабанелас изравни, но Радослав Кирилов донесе победата на столичани в 80-ата минута.

Спартак Варна пък победи Литекс Ловеч с 2:1 във Варна. Даниел Начев се разписа след четвърт час игра, Евгени Игнатов изравни в 28-ата минута. В 47-ата Ивей Ромееш донесе трите точки на "соколите", които вече се завърнаха в елита. В даденото от съдията продължение Йоан Бауренски получи втори жълт и респективно червен картон.

Спартак Плевен надви с минималното 1:0 друг изпаднал отбор - Бдин във Видин. Единственото попадение в срещата бе дело на Атанасиос Пицолис, а в добавеното време домакините получиха червен картон.