3. ЦСКА 1948 стана градски шампион и ще играе квалификации за Трета лига

ЦСКА 1948 стана градски шампион и ще играе квалификации за Трета лига

Три дузпи, червен картон и страсти по трибуните белязаха този двубой

ЦСКА 1948 спечели баража с Надежда (Доброславци) с 4:3 и се поздрави с титлата шампион на А регионална група София-град. След този успех червените ще играят баражи за влизане в Югозападната трета лига, а в началото на новата седмица ще стане ясно в какъв формат ще преминат те.

Срещата се игра на стадион „Летище“ пред погледа на над 1000 зрители, пише клубният сайт на ЦСКА 1948.

Три дузпи, червен картон и страсти по трибуните белязаха този двубой, който ще остане в историята на новия „червен“ клуб с първия официален трофей.

Символичните домакини от ЦСКА 1948 диктуваха темпото почти през целия мач и заслужено се поздравиха с успеха, който ги изпрати на бараж за влизане в Югозападната трета лига.

Кирил Атанасов откри резултата в 21-ата минута. Четири минути по-късно Борислав Трендафилов удвои след точно изпълнена дузпа. Тимът от Доброславци върна едно попадение след гол на  Георги Георгиев. В края на първото полувреме втори гол на Атанасов сякаш уби интригата в мача, но това не бе така. В 68-ата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко на терена, след като Марио Димитров получи втори жълт картон.

Численото превъзходство на терена пролича и четвърт час преди края на редовното време Данел Николов вкара за 3:2. Минута по-късно обаче влезлият като резерва Йоан Маринов направи резултата 4:2. В продължението Георги Георгиев отбеляза второ попадение в мача и оформи крайното 4:3.

ЦСКА 1948 триумфира с купата на Столичен първенец и очаква жребия за бараж за влизане в Трета лига. Възможните съперници пред „червените“ са ФК Брацигово, ОФК Елин Пелин и ФК Кюстендил. Жребият ще бъде изтеглен в понеделник, 05.06, от 11:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА 1948: 66. Стоян Деспотов 20. Георги Младенов (Борислав Ангелов) 25. Герман Петров 15. Христо Митев 3. Давид Стоянов 10. Сава Савов (22. Димитър Захариев) 42. Илия Джамов 23. Кирил Атанасов (17. Йоан Маринов) 32. Спас Спасов (2. Атанас Кръстев) 21. Марио Димитров 7. Борислав Трендафилов (8. Георги Кънчев)