3. ЦСКА безпроблемно вкара три на Германея (ВИДЕО)

ЦСКА безпроблемно вкара три на Германея (ВИДЕО)

Момчил Цветанов вкара две ранни попадения, а Хазуров добави трети гол в края, 12 от 12 за ЦСКА във "В" група

ЦСКА постигна 12-а поредна победа в Югозападната „В” група след рутинно 3:0 като домакин на Германея (Сапарева баня). Две ранни попадения за „армейците” до 18-ата минута вкара Момчил Цветанов, а секунди преди края Костадин Хазуров оформи класиката. Така головата разлика на ЦСКА в третия ешелон набъбна на 54 точки и убедително първо място за ЦСКА без изпусната точка от началото на сезона.

„Червените” се завърнаха към официалните мачове, след като Витоша (Бистрица) отказа да играе на „Армията” в неделя и ЦСКА взе служебна победа в 11-ия кръг. Също в неделя около 3 000 фенове на ЦСКА излязоха на протест в защита на клуба пред Народното събрание.
Днес публиката на „Българска армия” беше по-малко заради работния ден и началния час  16:00, а енергията на феновете отново бе насочена най-вече в протестни скандирания срещу властта.

Двубоят стартира отлично за ЦСКА и Момчил Цветанов даде аванс на домакините още във втората минута, засичайки центриране на Павел Головодов.

Петър Витанов направи пропуск, но в 18-ата минута Момчил Цветанов удвои резултата с премерен удар.

До почивката ЦСКА се скъса да прави пропуски. Момчил Цветанов от непосредствена близост не уцели очертанията на вратата, после защитник спря крилото да направи хеттрик, а удар с глава на Костадин Хазуров бе изчистен с глава от бранител пред вратата.

Момчил Цветанов така и не стигна до трети гол, защото бе сменен от Никколай Цветков в 54-ата минута. Именно Цветков стреля опасно от пряк свободен удар, но над вратата.

Самир Аясс и Петър Витанов също се рзминаха с гола, но в добавеното време Костадин Хазуров за трети път разпечата вратата на Германея за крайното 3:0.

ЦСКА - Германея 3:0
1:0 Момчил Цветанов '2
2:0 Момчил Цветанов '18
3:0 Костадин Хазуров '90+1

ЦСКА: 1. Анатоли Господинов 3. Кирил Динев 4. Божидар Чорбаджийски 7. Момчил Цветанов ('54 Николай Цветков) 11. Павел Головодов ('46 Владислав Узунов) 13. Йордан Йорданов ('65 Иво Иванов) 14. Самир Аясс 16. Петър Витанов 17. Милен Кикарин 21. Виктор Райчев 24. Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Германея: 12. Евгени Спасов 18.Петър Кепов 20. Димитър Мавродиев 17. Жорж Георгиев 5. Антонио Арсов 7. Златко Благоев 14. Кристиян Петков 4. Радостин Джугански 6. Диего Андраре 10. Марио Карачорски 19. Георги Даскалов
Треньор: Николае Николов