3. ЦСКА II отстъпи на Оборище в мач с три дузпи

ЦСКА II отстъпи на Оборище в мач с три дузпи

Домакините вкараха две дузпи, а "армейците" - една

ЦСКА II загуби с 1:3 от състава на Оборище (Панагюрище) в мач от XXI кръг на Втора професионална лига.

Домакините откриха резултата в деветата минута чрез Айтов, който реализира дузпа.

В 23-ата минута след отлична индивидуална акция на Милчо Ангелов бранител на Оборище изби с тяло пред голлинията удара на Станоев. В 42-ата минута на мача червените изравниха, след като съдията отсъди 11-метров наказателен удар за игра с ръка. Станоев не допусна грешка и така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:1.

12 минути след началото на второто полувреме се стигна до трета дузпа в мача. Този път тя бе за домакините от Оборище, а Айтов отново не остави шансове на Конов.

След попадението състезателите на Оборище накъсаха играта с многобройни нарушения, а атаките на ЦСКА II така и не доведоха до нов гол.

Вместо това в 61-ата минута Оборище стигна до трети гол в мача след контра. До края на срещата червените опитаха да променят развоя на събитията, но без успех. Влезлият на мястото на Никола Колев Божидар Чуканов пък получи контузия в края на мача и бе заменен принудително от Марчело Тенев.

В следващия кръг ЦСКА II приема Спартак (Плевен). Двубоят е от 17:00 часа на 2 април.

Оборище - ЦСКА II 3:1

ЦСКА II: 30. Александър  Конов, 3. Мартин Симеонов, 5. Пламен Гълъбов, 20. Добромир Бонев (70 минута-Радослав Живков), 8. Никола Колев (77 минута- Божидар Чуканов, 84 минута- Марчело Тенев), 14. Николай Янков, 17. Александър Георгиев, 10. Милчо Ангелов, 16. Петър Витанов (к), 6. Красимир Станоев, 7. Румен Руменов
Резерви: 1. Слави Петров, 11. Марчело Тенев, 18. Георги Костов, 4. Божидар Чуканов, 2. Асен Георгиев, 9. Радослав Живков, 19. Георги Търтов
Старши треньор: Светослав Тодоров