3. ЦСКА II загуби от Етър в равностоен мач

ЦСКА II загуби от Етър в равностоен мач

Проверката се игра в Ловеч

ЦСКА II загуби с 1:2 контролата срещу Етър (Велико Търново), която се игра днес в Ловеч. В един изключително оспорван мач младите армейци бяха напълно равностойни срещу временния лидер във Втора професионална лига. Срещата започна изключително злощастно за червените, които инкасираха попадение още в третата минута, когато Илко Трифонов се разписа с глава. Етър създаде и още едно чисто положение в 23-тата минута, когато вратарят Петър Петров, който днес празнува своя рожден ден, майсторски се намеси след силен удар на Скерлев. В 30-тата минута отново Петров беше на висота и предотврати опасна ситуация срещу излезлия очи в очи с него Стефан Неделчев. В края на полувремето ЦСКА II също създаде опасности пред вратата на виолетовите. В 42-тата минута Михаил Кулов проби отлично по левия фланг, но Николай Янков не успя да нанесе точен удар от зоната на дузпата. Само минута по-късно в наказателното поле на Етър се стигна до сериозно разбъркване, но ударът на Петър Витанов беше блокиран пред голлинията. В последната минута Добромир Бонев от границата на наказателното поле изпробва рефлекса на Кирил Акалски.
В самото начало на второто полувреме Етър стигна до второ попадение след далечен удар на Чавдар Ивайлов. 10 минути преди последния съдийски сигнал пък капитанът Витанов намали. След изпълнение на ъглов удар той стреля и Акалски отрази първия му удар, но Витанов отново стигна пръв до топката и намали.

ЦСКА II - Етър 1:2
ЦСКА II: Петър Петров, Васил Попов, Мартин Симеонов, Вальо Антов, Мартин Ачков, Петър Витанов, Николай Янков, Михаил Кулов, Добромир Бонев, Георги Търтов, Георги Минчев
Резерви в хода на мача: Иван Турицов, Иван Митрев, Петър Д. Петров, Марчело Тенев, Георги Костов, Никола Борисов, Асен Георгиев, Даниел Йорданов

Старши треньор: Светослав Тодоров