3. ЦСКА излъга Банско в контрола - 1:0

ЦСКА излъга Банско в контрола - 1:0

Бившият играч на ЦСКА Владислав Златинов си изкара червен картон

ЦСКА победи Банско с минималното 1:0 в приятелски мач, който се игра на стадион "Свети Петър" в курортното градче. Двата отбора не демонстрираха качествен футбол, като през втората част зрителите видяха само 4-5 чисти голови положения пред двете врати. В герой за "армейците" се превърна нароченият за гонене португалец Руи Мигел, който отбеляза единственото попадение в 87-ата минута на двубоя. Парагвайските футболисти на ЦСКА Уго Баес и Джонатан Гомес пък направиха дебют с "червената" фланелка, а срещата бе изгледана от собственика на ЦСКА Димитър Борисов.

Мачът започна с лек натиск на лидера в „А” група. Бразилецът Мишел Платини бе повален пред дъгата на наказателното поле на Банско и реферът отсъди пряк свободен удар в полза на „червените”. Тодор Тимонов изпълни по перфектен начина фаула, но със сетни усилия вратарят Аршинков успя да парира удара му. Няколко минути по-късно Зехуров намери Владимир Манчев в наказателното поле, но ударът на нападателя бе отразен от стража на домакините. В 16-ата минута играчите на Банско сътвориха първото си по-сериозно положение към вратата на Чавдаров. Лапантов намери Веселин Стойков на границата на полето, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Десетина минути по-късно, Динков преодоля Котев и пусна топката към Владислав Златинов, но ударът на бившия играч на „червените” мина над вратата.

В 30-ата минута Светослав Петров центрира от фаул към далечната греда. Включилият се Кирил Котев стреля от воле, но за негово нещастие топката мина на сантиметри покрай вратата на домакините. Малко по-късно Стойков получи кълбото в полето на „армейците”, но ударът му бе избит от Чавдаров. В последната минута на полувремето Златинов фаулира грубо Баес и реферът му показа директен червен картон.

През втората част играта се накъса, най-вече заради множеството смени в двата състава. В 57-ата минута капитанът на ЦСКА Тодор Янчев центрира в полето към Руи Мигел, но ударът на португалеца мина над вратата. Две минути по-късно Давид Силва хитро пусна кълбото в коридор към Джонатан Гомес. Той овладя топката и стреля много силно в долния десен ъгъл, но резервният вратар Янев показа класа и изби. Малко по-късно парагваецът получи травма и бе заменен.

В 71-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Стойков проби самостоятелно и влезе в полето, но бе изблъскан от Бранеков. Реферът Ганчев обаче даде знак играта да продължи. И когато близо 1000-те зрители на стадион „Свети Петър” предвкусваха, че техният отбор ще запише престижно реми с ЦСКА, португалецът Руи Мигел откри резултата. В 87-ата минута Тимонов изведе бившия играч на Локомотив (Мездра), който финтира вратаря и прати топката в опразнената врата – 0:1. Домакините бурно протестираха срещу попадението заради явна засада на нападателя.

Четири минути по-късно Тимонов изстреля истински снаряд към вратата на Христов, но стражът със сетни усилия изби топката. Тя се озова в краката на Владо Манчев, който от няколко метра не успя да уцели опразнената врата. В последната минута на добавеното време, Руи Мигел засече центриране на Баес, но стражът на домакините успя с крак да избие топката в корнер.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч