3. В Малеш-Вихрен организация има, пари няма

В Малеш-Вихрен организация има, пари няма

"Напрежението е огромно”, призна пред Novsport.com Пламен Мицански

Треньорът на Малеш-Вихрен Пламен Мицански не смята, че отборът му е загубил шансове за оставане в групата, въпреки загубата у дома с 0:1 от един от преките си конкуренти Академик (Сф).

През зимата четвъртодивизионният Вихрен взе лиценза на закъсалия финансово Малеш за „Б” група. Очакваше се новият, обединен отбор от Сандански да няма проблеми с финансите и да запази професионалния си статут.Няколко месеца по-късно обаче, нищо не се е променило.

В отбора се създаде организация, но парите продължават да липсват. Футболистите отново не получават заплати и премии.  И това е една от причините пет кръга преди края на сезона, отборът да продължава да се намира в зоната на изпадащите. Малеш-Вихрен е на осмо място в класирането с 19 точки, на три от заветното седмо място, което гарантира оставане в групата и на което се намира Академик (Сф).

В следващия кръг тимът от Сандански ще запише служебна победа срещу Чавдар (Бяла Слатина). След това предстои домакинство на Чавдар (Етрополе) и гостуване на лидера Пирин (ГД). В последните два кръга Малеш-Вихрен приема у дома Банско и гостува накрая на първенството на Сливнишки герой.

„За много хора, загубата вчера от Академик (Сф) означава, че вече сме във „В” група. За мен обаче това не е така. До края на първенството могат да се случат много неща, както и изненадващи резултати, които да ни помогнат. Срещу Академик (Сф) играхме с 30 процента от възможностите си. Това е така, защото напрежението е огромно”, коментира Пламен Мицански пред Novsport.com.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига