3. Верея отстрани Стралджа за купата на АФЛ

Верея отстрани Стралджа за купата на АФЛ

Верея ще играе финал с Несебър за определяне на регионалния победител

Отборът на Верея не срещна затруднение и победи с 3:0 Стралджа в полуфинала за Аматьорската футболна лига в Стара Загора. Мачът се игра при тежки условия и проливен дъжд на изкуствения терен над градския стадион.

Домакините откриха резултата чрез нападателя Галин Михайлов в 40-та минута, който довкара отбитата от гредата топка в мрежата. След почивката верейци вкараха още два гола. Първо в 60-та минута Бирсент Карагерен покачи резултата на 2:0 на празна врата, а в 80-та минута халфът Шабан Османов прехвърли вратарят на гостите за третия гол.

На 4 декември от 13.30 часа в Стара Загора ще бъде определен финалистът за АФЛ за регион Стара Загора - Сливен - Ямбол - Бургас, между отборите на Верея и Несебър.

В другия полуфинал Несебър победи у дома с 2:1 Загорец, като домакините са разчитали предимно на юноши старша възраст. С два гола на Димитър Йовчев в 50-ата и 70-ата минути Несебър поведе в резултата, а тимът от Нова Загора намали резултата на 2:1 в 84-та минута.

Победителят измежду Верея и Несебър ще играе срещу Родопа /Смолян/ от другия поток за определянето на единия финалист за купата на Аматьорската футболна лига напролет.