3. Верея с класика над сърби в контрола

Верея с класика над сърби в контрола

С хеттрик за третодивизионният старозагорски тим се отличи Бирсент Карагерен

Верея /Стара Загора/ победи с 3:0 сръбския Балкански /Димитровград/ в контролна среща, която се игра днес следобед на Трейс Арена, а хеттрик реализира Бирсент Карагерен. Сърбите върнаха визитата на Верея, а двата отбора се срещнаха помежду си на 30 октомври и двубоят завърши 2:1 за домакините от Балкански (Димитровград, бивш Цариброд), които са футболния отбор на българското малцинство в Западните покрайнини.

Първото полувреме въпреки, че имаше положения към двете врати завърши без отбелязан гол. След почивката в игра за Верея се появиха няколко от титулярите, което даде резултат. В 54-та минута Биресент Карагерен можеше да открие но прехвърлящият му удар беше спасен от вратаря Милчев. Все пак верейци откриха резултата в 67-та минута, когато Карагерен се разписа удар от границата на наказателното поле.

В 80-та минута отново Карагерен беше точен, след като се възползва от подаване на капитана Галин Михайлов. 20-годишното крило оформи хеттрика си две минути по късно, след като ударът му беше подценен от вратаря на сърбите и топката влетя в мрежата му. Играчът на гостите Урош Алексич получи червен картон за груб фаул в 89-та минута, а Идризов от домакините удари гредата в 90-та минута.