3. Верея с нулево реми срещу румънци

Верея с нулево реми срещу румънци

Старозагорци с куп пропуски пред вратата на съперника

ФК Верея завърши 0:0 срещу втородивизонния румънски Академика Арджеш в първата си контрола от подготвителния лагер в турския курорт Анталия.

Спарингът се изигра на помощния терен на комплекс Мардан Палас, а старозагорци могат да съжаляват, че не успяха да победят, защото направиха куп пропуски пред вратата на съперника. Най-чистото си положение ФК Верея пропусна в 15-а минута.

Нападателят Георги Стефанов отправи диагонален удар от наказателното поле, но топката срещна дясната греда. След това Тодор Тимонов имаше шанс, но на два пъти не успя да се разпише.

През второто полувреме ФК Верея продължи да контролира събитията на терена, но пропуски пред румънската врата направиха Ивелин Илиев и Стелиян Евтимов. На 11-и февруари ФК Верея ще изиграе втората си контрола срещу втородивизионния тим Земплин Михаловце (Словакия).