3. ВИДЕО: Пирин (Бл) се забавлява за 10:0 над Чепинец (Велинград)

Владислав Златинов отпразнува 31-ия си рожден ден с хеттрик, "орлетата" летят към "Б" група

Футболистите на Пирин изнесоха красив мач и постигнаха една от най-изразителните си победи в днешния си домакински двубой срещу Чепинец (Велинград). "Орлетата" летяха прекалено високо за гостите и заслужено отбелязаха 10 безответни гола, като само добрите намеси на вратаря на Чепинец Томов, а и гредите зад него, не доведоха до още по-унизителна загуба за велинградчани, съобщават от пресслужбата на благоевградчани.

Головата серия започна Башлиев още в шестата минута. Две минути по-късно Златинов отбеляза първото си попадение в срещата, ознаменувайки и рождения си ден днес. В 20-та минута деветката на Пирин удвои попаденията си, след като бе най-съобразителен в наказателното поле.

Пет минути по-късно защитникът на пиринци Георгиев засече центриране на Златинов от корнер и "зелените" поведоха с четири попадения. В 39-та минута Коцев затвори първото полувреме при резултат 5:0, след като елегантно елиминира стража на гостите.

През втората част, положението на терена никак не се промени. Пиринци редяха атака след атака и заслужено отбелязаха още толкова попадения. В 63-та минута Благов направи самостоятелен пробив и ефектно покачи резултата на шест безответни гола. Десет минути по-късно, след асистенция на Туджаров попадение отбеляза и Хаджииванов, който влезе през втората част.

В 75-та минута Златинов вкара и последното попадение от хеттрика си в типичен техничен стил. Десет минути по-късно Хаджииванов вкара второ попадение за себе си и девето за Пирин, а последният пирон заби Коцев със странична ножица минута преди края. Освен головете, орлетата удариха гредите след удари на Илиев ,Златинов и Стоев, а изпуснаха и още няколко сериозни положения.

В следващия кръг пиринци гостуват на Ботев в Ихтиман, отново в неделя от 15:00.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Стоев, Сандев, Георгиев, Башлиев, Илиев, Попев, Туджаров, Благов, Златинов и Коцев