3. ВИДЕО: Пирин победи Германея с 2:0 и изравни водачите в класирането

Тони Тасев даде две асистенции за Благов и Шумантов, а "орлетата" настигнаха Миньор и Оборище на върха

ОФК Пирин се изравни с водачите във временното класиране на Югозападната "В" група, след като днес без проблем се справи с гостите си от Германея (Сапарева Баня). "Орлетата" победиха с 2:0 с голове на Благов и Шумантов, съобщават от пресслужбата на Пирин.

В 19-та минута на срещата феновете на стадион „Христо Ботев” бяха приканени да се включат с аплодисменти в деня на бенефиса на бившия капитан на националния отбор на България Стилиян Петров, който изигра последния си мач по-рано през деня.

Самото първо полувреме мина под диктовката на домакините от Пирин, които владееха повече топката и инициативата. Още във втората минута Илиев стреля опасно, Спасов спаси удара му.

Гостите отговориха с изстрел на Чечев в 17-та минута, но Бахтарлиев спаси. Последваха силни минути от дясното крило на зелените Тони Тасев, който направи няколко добри асистенции, като Благов се възползва от една в 32-та минута и отбеляза хубаво попадение.

В края на полувремето резултатът не бе удвоен като по чудо, след фрапантни пропуски на Бачев и Шумантов, след центрирания от корнери.

Тасев продължи с асистенциите и през второто полувреме, когато намери отлично Шумантов, който с хубав и плътен удар матира стража на гостите за 2:0 в 56-та минута.

След гола на успокоението пиринци се разиграха и направиха няколко красиви комбинации, които обаче не водеха до кой знае какви голови опасности.

В 69-та минута гостите изпуснаха най-чистото си положение е в срещата, след като вратар и защита в зелено си размениха грешно подаване, което бе откраднато от Скаджийски, но стражът на благоевградчани си поправи грешката, след като улови удара на нападателя.

До края на срещата резултата остана непроменен, а равенството между директните конкуренти за предни позиции между отборите на Миньор Перник и Оборище изравни по-точки отборите на върха в класирането.