3. Видима победи лесно Рилски спортист с 3:1 и се върна на второто място в Западната "Б" група

Видима-Раковски (Севлиево) разгроми Рилски спортист (Самоков) с 3:1 в среща от 14-ия кръг на Западната „Б” група. Домакините бяха по-активният тим на стадион „Раковски” през целия двубой и логично стигнаха до крайния успех. Играчите на Видима поведоха още в 6-ата минута чрез Андонов, а половин час след началото на двубоя Раденцов покачи на 2:0 от дузпа. През второто полувреме Андонов отбеляза втория си гол в мача, а в последните минути на мача Ивайло Захариев отбеляза почетното попадение за „скиорите”.

Срещата започна отлично за отбора на Видима-Раковски, който успя да поведат в резултата още в 6-ата минута на двубоя. Играч на домакините стреля силно към вратата на Рилски спортист, но стражът на „оранжевите” Мартин Кочев успя да парира удара му. Топката обаче попадна в краката на Станимир Андонов, който от 7-8 метра прати кълбото в опразнената врата. Три минути по-късно отново Андонов получи топката по левия фланг на атаката, напредна и влезе в полето, но последвалото му центриране бе неточно и топката излезе в аут.

В 19-ата минута Борис Борисов бе изведен зад отбраната на Рилски спортист. Той напредна по лявото крило, влезе в полето и от малък ъгъл стреля по диагонала, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Кочев. Десетина минути по-късно Борисов падна в полето на Рилецо след съприкосновение с бранител на гостите, но реферът Радан Мирянов даде знак играта да продължи. В 30-ата минута Антонио Павлов хубаво изведе Владимир Владимиров, който проби по десния фланг и влезе в полето, а след това бе повален от защитник на гостите. Този път реферът Мирянов не се поколеба и посочи бялата точка. Ивайло Раденцов застана зад топката и с хладнокръвен изстрел в горния десен ъгъл матира стража на „скиорите”.

В 35-ата минута Антонио Павлов бе изведен зад отбраната на гостите. Мартин Кочев излезе, но не успя да избие добре топката, която отново попадна в краката на Павлов. Юношата на Левски я насочи в опразнената врата, но притичал бранител на Рилецо успя да избие от голлинията.

Второто полувреме отново започна със силен домакински натиск. В 57-ата минута Станимир Андонов получи топката пред границата на полето и хубав удар успя да направи преднината на своя тим класическа. Отборът на Видима продължи да е по-дейният тим на терена, но нападателите на „сините” се надпреварваха да пропускат пред вратата на Кочев.

Гостите от Самоков пък се събудиха едва в заключителните минути. Първо в 87-ата минута удар на Дюлгеров от границата на полето мина на сантиметри покрай вратата на домакините, а в следващата атака реферът Мирянов свири дузпа в полза на „скиорите” за игра с ръка на Трифонов. Зад топката застана Ивайло Захариев, който оформи крайното 3:1.

След тази победа Видима-Раковски се изравни с Академик (София) на второто място в Западната "Б" група с актив от 26 точки. Лидер в подреждането е Банско с 32 точки. Рилски спортист пък се смъкна до 12-ата позиция с 16 точки.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч