3. Вихрен излъга Пирин (Бл) с 1:0 в югозападно дерби (ВИДЕО)

Вихрен излъга Пирин (Бл) с 1:0 в югозападно дерби (ВИДЕО)

"Орлетата" направиха много пропуски и бяха наказани в Сандански

Отборът на Пирин загуби за трети път в контролните срещи преди старта на първенството на „В” група, като този път момчетата на Йордан Самоковлийски допуснаха минимално поражение с 1:0 от домакина си Вихрен (Сандански). Санданчани победиха с гол на Русков във 47-та минута, а „орлетата” направиха куп пропуски и през двете полувремена., съобщават от пресслужбата на Пирин.

Срещата започна с очаквано преимущество на пиринци, но удари на Башлиев и Тасев не намериха мрежата. В 29-та минута гол на Андрей Стоев бе отменен при спорна засада. До края на полувремето домакините също направиха две по-опасни атаки, но без успех.

През втората част старши треньорът на Пирин Йордан Самоковлйиски направи доста смени и още неориентирани в обстановката, „орлетата” допуснаха попадение на Русков за Вихрен две минути след подновяването.

В 57-та минута отново Тасев получи изгодна възможност, но стреля неточно. Благоевградчани владееха повече топката и се опитваха на създават положения, но пропуски на Хаджииванов, Стойков и Гущеров лишиха лидерът във „В” група поне от равенство в тази контрола.

Пирин ще играе пореден приятелски мач тази събота от 14:00 на стадион „Христо Ботев” в Благоевград, като съперник ще бъде Велбъжд (Кюстендил).

Състав на Пирин в днешната среща: Бахтарлиев, Стоев, Бачев, Сандев, Башлиев, Туджаров, Попев, Коцев, Благов, Тасев, Златинов. След почивката в игра влязоха Димитров, Ласков, Георгиев, Хаджииванов, Стойков, Гущеров, Шумантов и Спириев.