3. Вихрен победи Миньор Перник в Лебница

Вихрен победи Миньор Перник в Лебница

Над 500 зрители изгледаха проверката

Над 500 зрители изгледаха контролния мач между отборите на Вихрен Сандански и Миньор Перник, наредени извън терена в село Лебница, спазвайки указанията.

През първата част на срещата имаше доста интересни ситуации  и пред двете врати. В 5-та минута Иван Вълчанов от границата на наказателното поле с директен обстрел озори вратаря на Вихрен Ради Ангелски, който не допусна кълбото зад себе си. В 14-та минута Божидар Васев центрира отляво в наказателното поле на домакините и Кристиян Слишков не бе точен срещу вратаря Ангелски. Мирослав Будинов изпрати топката с глава в напречната греда зад вратаря на Вихрен. Четири минути преди края на първата част на мача Иван Вълчанов не успя отблизо да огорчи вратаря на домакините.

През първата част на срещата Атанас Чепилов и Даниел Пехливанов също проиграха чисти голови положения пред вратата на Даниел Леонтиев.

През втората част на мача поетапно бе даден шанс на футболистите от резервната скамейка. В 51-ва минута след фаул, изпълнен от Даниел Пехливанов, включилия се в помощ на нападението Даниел Златков с глава разтресе напречната греда зад вратаря на Миньор и в добавката Методи Костов-Джек изпрати топката неспасяемо в мрежата за 1:0 . Радой Божилов изскочи по-късно в удобна позиция за стрелба, но не бе точен срещу вратаря на Вихрен. В 75-та минута Радой Божилов от отбора на Миньор падна в наказателното поле на домакините за дузпа, но стоящия наблизо арбитър Йордан Воденичаров, който ръководи много добре срещата, не видя такова нарушение и даде сигнал за продължаване на играта. Чисто голово положение за отбора на Вихрен проигра и Даниел Пехливанов.
Това беше втора победа за отбора на Вихрен в контролите от началото на зимната подготовка. Следваща 4-та контрола ще бъде срещу отбора на Марек на 3 февруари, сряда.

Вихрен: Радослав Ангелски, Вальо Костов, Даниел Златков, Иван Макриев, Кристиян Николов, Руслан Иванов, Александър Якимов, Атанас Чепилов, Даниел Пехливанов, Методи Костов, Димитър Макриев /Веселин Ганев, Димитър Благов, Николай Георгиев, Валентин Удев, Иван Лазаров, Иван Гюров, Костадин Костадинов/

Миньор: Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Георги Купенов, Павлин Чиликов, Четин Седула, Илиян Илиев, Борис Галчев, Божидар Васев, Иван Вълчанов, Кристиян Слишков, Мирослав Будинов /Алекс Георгиев, Антон Славчев, Веселин Васев, Любомир Христов, Калоян Йосифов, Борислав Будинов, Радой Божилов/
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч