3. Витоша победи Академик (София)

Витоша победи Академик (София)

Възпитаниците на Сашо Борисов имаха надмощие в почти цялата среща, но в крайна сметка загубиха

Академик претърпя нелепо поражение от Витоша (Бистрица) в първата си контролна среща за новия сезон. Възпитаниците на Сашо Борисов имаха надмощие в почти цялата среща, но в крайна сметка загубиха с 0:1.

Началото на срещата по-опитният отбор на Витоша (Бистрица) имаше леко териториално предимство, което обаче не доведе до опасности пред стража на Академик Божидар Стойчев. Постепенно младият отбор на Академик се отърси от напрежението и постепенно изнесе играта в половината на Витоша. Това даде резултат и положенията пред вратата на бистричани започнаха да се редуват. Но в тези минути си пролича и липсата на опит в нападателите на Академик. Сто процентови положения изпуснаха последователно Владимир Бахъров, Никола Радулович и Георги Амзин. За сметка на това футболистите на Бистрица отговориха с няколко контра атаки, но защитата на Академик, водена вещо от капитана Никола Асенов не допусна сериозни опасности пред вратата си. Така на почивката двата отбора се оттеглиха при нулево равенство.

Втората част започна с натиск на Академик, който отново доведе до сериозни опасности пред вратата на Витоша. Първо Едис Селимински нацели горната греда след перфектна три ходова комбинация. След това последваха още няколко не лоши атаки на Академик, но отново в завършващата фаза нападателите не бяха прецизни и не успяха на реализират положенията си. Противно на очакванията Витоша (Бистрица) откри резултата в 79 минута, когато защитата на Академик проспа едно далечно центриране и централният им нападател успя да надскочи двама защитници на "студентите" и отбеляза за 0:1. След този гол футболистите на Академик се опитаха да изравнят, но стигнаха единствено до няколко разбърквания пред вратата на Витоша, които обаче не доведоха до нищо и така резултатът остана непроменен.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига

Вижте мнението на новия шеф в клуба

Ще надвие ли Миньор дубъла на ЦСКА

Пернишкият тим приема своя съперник утре от 17,00 часа

Изненада в Петрич, Фратрия ликува на "Цар Самуил"

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч