3. Втора лига: Етър не успя да победи в Разград, Беласица с победа в Радомир

Втора лига: Етър не успя да победи в Разград, Беласица с победа в Радомир

Търновци врътнаха 1:1

Основните претенденти за влизане в efbet Лига – Етър и Крумовград не спечелиха мачовете си от 27-ия кръг на Втора лига.

Търновци завършиха наравно 1:1 като гост на Лудогорец II. При същия резултат 1:1 приключи и визитата на Крумовград в Созопол.

„Виолетовите“ играха 83 минути с човек по-малко, след като Валери Христов бе отстранен още в началото. Реферът Васил Минев показа три жълти и един червен картон на етърци срещу нито един за домакините.

Началото бе добро за Етър, който още в 5-ата минута можеше да поведе. След центриране от фланга Мартин Тошев стреля опасно до гредата. Две минути по-късно обаче Етър остана с човек по-малко.

Валери Христов опита шпагат срещу откъсващ се противник и получи доста пресилен червен картон, след като първо игра с топката. Това наложи гостите да заиграят със схема 4-4-1, като напред остана единствено Мартин Тошев.

Последва дълъг период без опасности пред двете врати, като лудогорци с числено превъзходство пренесоха играта напред. В последните десет минути преди почивката обаче Етър имаше три чисти възможности. Първо Крум Стоянов отправи удар от 17 метра, който бе спасен от вратаря.

После Мартин Моран намери Мартин Тошев и той с глава стреля на метър от гредата. В 40-ата минута пък Христо Митев центрира отляво и отново Тошев отправи удар от въздуха, но топката мина покрай рамката.

В 62-ата минута етърци поведоха – Евгений Илиев центрира и от десетина метра Крум Стоянов прати топката в мрежата за 0:1. Само след шест минути обаче домакините стигнаха до дузпа, след като вратарят Славков събори съперник и от бялата точка резултатът бе изравнен от Цветослав Петров – 1:1.

Макар и с човек по-малко, до самия край етърци натискаха здраво в търсене на победен гол, но домакините удържаха точката.

В ранния мач от Втора лига Созопол поведе с гол на Димитър Жеков в 25-тата минута. Седем по-късно Мартин Сораков изравни, а до края резултатът се запази непроменен.

След двете ремита Етър остава на второто място с актив от 53 точки, докато Крумовград е трети с 44. Лидер е ЦСКА 1948 II с 56.