3. Втора лига: Монтана и Марек се върнаха на победния път

Втора лига: Монтана и Марек се върнаха на победния път

Вижте как завършиха играните днес срещи

Монтана и Марек Дупница се върнаха към победите във Втора лига.

Тимът, воден от Николай Митов, победи като гост Марица Пловдив с 2:1. Пловдивчани поведоха в 34-ата минута с попадение на Станислав Маламов, но през втората част гостите стигнаха до пълен обрат. В 48-ата минута влезлият като резерва Борислав Дамянов се разписа за 1:1, а в четвърт час преди края на мача капитанът Димитър Буров вкара за 2:1 в полза на Монтана. С успеха тимът от Северозапада събра 28 точки на втората позиция в класирането.

Марек Дупница надви Спортист Своге с 2:0. Мачът бе равностоен през първото полувреме, но в неговия край Даниел Гогов вкара от пряк свободен удар. В 76-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, която Андон Гущеров реализира. В началото на втората част, след шут на Калоян Йосифов топката падна около голлинията, като останаха съмнения, че е била зад нея, но реферите не отчетоха попадение. 12 минути преди края Спортист остана с човек по-малко, след като реферите видяха удар без топка на Светослав Диков и му показаха директен червен картон. Дупничани вече имат 27 точки на третата позиция в класирането.

В друг двубой от кръга Черноморец Бургас надви убедително с 3:0 Спартак Плевен. Дубълът на Лудогорец пък постигна успех като гост на Бдин Видин с 2:0.