3. Втора лига: Пирин изненада Фратрия край морето, Етър загуби в Петрич

Втора лига: Пирин изненада Фратрия край морето, Етър загуби в Петрич

Вижте как завършиха играните през деня мачове

Пирин Благоевград постигна втори успех от началото на сезона във Втора лига. "Орлетата" спечелиха гостуването си от третия кръг на новака Фратрия и записаха ценни три точки в борбата за челните места.

В осмата минута Пирин поведе, когато след центриране от корнер Александър Дюлгеров бе непокрит и откри резултата.

След почивката Аймен Суда имаше отлична възможност да удвои, но ударът му се оказа неточен.

Шест минути по-късно отново опитният нападател имаше шанс да отбележи, но вратаря на Фратрия Георги Китанов спаси.

Борис Иванов опита късмета си от границата на наказателното поле в 85-атаминута, Китанов обаче отново спаси.

Успехът изкачи Пирин на върха в класирането със седем точки след три изиграни мача. Фратрия пък е девети с 4 точки.

В друг мач, който се изигра по същото време Беласица победи Етър с 2:0. Воденият от Даниел Моралес тим е временно на 3-то място с 6 точки, докато Етър се нарежда на 10-то място с 4 точки.

Ловеч спечели визитата си на Несебър с 2:1. Виктор Василев даде аванс на гостите, а Кингсли Бучи удвои преднината. Почетното попадение за новака във Втора лига бе дело на Никола Гелин. Ловеч събра 6 точки в актива си, заемайки 6-то място, докато Несебър е 12-ти с 3 пункта.

Спартак Плевен и Добруджа пък завършиха при нулево равенство. Плевенчани са 11-и с 4 точки, докато Добруджа е 7-ми с 5 точки във Втора лига.