3. Втора победа на Славия в контролите

Втора победа на Славия в контролите

Отборът на Славия постигна втора победа в подготвителните мачове, след като се наложи с класическото 3:0 над втородивизионния Чавдар (Етрополе) на стадиона в кв. „Овча купел”.

Отборът на Славия постигна втора победа в подготвителните мачове, след като се наложи с класическото 3:0 над втородивизионния Чавдар (Етрополе) на стадиона в кв. „Овча купел”. Точни за тима на Емил Велев, който използва голям брой юноши, бяха Жуниор, Илиев и Александров през първото полувреме, а през второто червени картон получиха Станислав Карасинкеров и Веселин Ангелов.

Илия Илиев направи силен мач, след като се отличи с гол и асистенция.

Славия поведе още в 5-ата минута, когато Жуниор не сбърка сам срещу вратаря.

В 24-ата минута Илия Илиев се възползва от грешка на защитата на Чавдар и с мощен удар направи 2:0.

Пет минути преди почивката юношата Александров се възползва от поредно центриране на Илия Илиев и разпечата Яначков – 3:0.

Второто полувреме ще се запомни с двата червени картона за играчи на Славия. В 66-ата минута Станислав Карасинкеров директно бе изгонен за грубо нарушение, а в 85-ата Веселин Ангелов получи втори жълт картон и остави съотборниците си с 9 души в оставащите пет минути, през които не се случи нищо интересно.

Това бе четвъртата контрола за тима на Емил Велев. Досега Славия победи над Банско с 2:1, загуби от Пирин (Разлог) с 0:1 във втората, а вчера направи 0:0 с Лудогорец.

Славия: Ем.Петров, Стоян Предев, Спас Георгиев, Илия Илиев, Иван Цачев, Жуниор, Ортега, Веселин Ангелов, Иван Жечев, Милен Желев, Мартин Александров. През второто полувреме в игра влязоха още:Иван Винков, Христо Бангеев, Байдаков, Янислав Иванов, Цанислав Карасникеров.

На 2 февруари - сряда, в 10.00 ч. футболистите на Славия заминават за Анталия, където е планиран вторият подготвителен лагер.

Вече са договорени 5 контроли, шестата ще бъде уговорена на място:
4 февруари - петък - Славия - Александрия (Украйна, Втора дивизия)
6 февруари - неделя - Славия - Партизан (Белград)
8 февруари - вторник - Славия - Бърно (Чехия)
11 февруари - петък - Славия - Алкмар (Русия)
13 февруари - неделя - Славия - Криля Советов (Русия)

Последната контрола ще бъде на 15 февруари, а отборът се завръща в България на 16 февруари.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч