2. Юве
  3. В ИТАЛИЯ: Ювентус се закачи за Топ 6 след победа срещу Болоня (ВИДЕО)

В ИТАЛИЯ: Ювентус се закачи за Топ 6 след победа срещу Болоня (ВИДЕО)

Мората и Куадрадо донесоха трите точки на "бианконерите"

Ювентус спечели с 2:0 гостуването си на Болоня от 18-ия кръг на Серия "А". По този начин тимът от Торино се закачи за шестото място в класирането с 31 точки, колкото има и петия Рома. "Вълците" обаче имат по-добра голова разлика. Болоня е на десета позиция с 24 т.

Треньорът на "бианконерите" Макс Алегри не може да разчита на контузените Пауло Дибала, Данило, Федерико Киеза, Джорджо Киелини и Аарън Рамзи. Специалистът гласува доверие в атака на Алваро Мората и не сгреши. Още в шестата минута той полуци топката в наказателното поле и завърши с хладнокръвен изстрел от движение - 0:1.

Не след дълго "бианконерите" отправиха още два точни шута чрез Адриен Рабио и Мората, но вратарят на домакините Лукаш Скорупски беше на мястото си.

В средата на първото полувреме Матиас Сванберг беше близо до един от головете на сезона. Той си нагласи кълбото за ефектна задна ножица и стреля смело без поглед към вратата, но кълбото профуча покрай левия страничен стълб. Преди паузата Сванберг намери вратата на Юве, но Войчех Шчесни улови.

Болоня поизравни играта след рестарта на играта, но така и не можеше да застраши вратата на торинци. В средата на второто полувреме Николас Домингес беше много близо до изравняването, но Шчесни спаси тупалката към близката греда.

В 69-та минута Ювентус уби ентусиазма на противника си. Хуан Куадрадо успя да реализира с помощта на рикошет, а Мората се отличи с асистенция.

Бернардески можеше да запише първото си попадение за сезона, но беше отказан от вратаря на Болоня. В 89-ата минута Куадрадо беше на път да вкара отново, но би покрай гредата след намеса на влезлия като резерва Олсен.

Ювентус с първа сериозна издънка при Тиаго Мота, завъртя 0:0 срещу Емполи

Двата тима врътнаха равенство 0:0 помежду си

Завръщане на Рабио в Юве не е опция, майката на играча иска колосална комисионна