2. Зимни спортове
  3. 7 българи на Зимната Универсиада в Турция

7 българи на Зимната Универсиада в Турция

Биатлонистът Красимир Анев е голямата ни надежда в Ерзурум

България ще участва със седем състезатели на предстоящата в Турция Зимна Универсиада. На Световните студентски игри в Ерзурум ще бъдем представени в три спорта от следните спортисти:

Ски-алпийски дисциплини:

Борислав Банков, който ще участва във всички дисциплини от програмата.

Силвия Георгиева

Според моментната форма и представянето си досега през сезона, биатлонистите - и по-специално Красимир Анев - са с най-големи шансове за предно класиране от нашата делегация. Анев завърши два пъти сред първите 25 на Олимпиадата във Ванкувър миналата зима, където записа най-добро представяне от целия ни тим в биатлона с класиранията си сред Топ 30 на 10 км и на 20 км. През тази зима Красимир три пъти спечели точки за Световната купа, като през декември се нареди в спринта последователно 18-и, 12-и и 27-ми на стартовете съответно в Йостерзунд(Шв), Хохфилцен(Ав) и Поклюка(Слов). Анев е на 23 години, роден е в Самоков и през 2007 г. стана европейски шампион за юноши на първенството в Банско.

Водач на българската делегация на Зимните студентски игри в Ерзурум ще бъде Петър Зографов, зам.-председател на АУС Академик. Зимната Универсиада е от 27 януари до 6 февруари 2011 година.