2. Зимни спортове
  3. „Акулите” изядоха Минесота като гости - 3:2

„Акулите” изядоха Минесота като гости - 3:2

Тази нощ в НХЛ се изиграха още 6 мача, ето и резултатите

Отборът на Сан Хосе Шаркс постигна поредна победа в редовния сезон на НХЛ, след като се наложи с 3:2 над тима на Минесота Уайлд като гост. „Акулите” вече си осигуриха място на плейофите и след успеха еднолично оглавяват класирането в тихоокеанската дивизия. Отборът на Минесота пък е предпоследен в северозападната дивизия.

Двубоят започна по-добре за гостите, които откриха резултата в 8-та минута чрез Мани Малорта. 5 минути по-късно Скот Никол оформи крайното 2:0 „акулите” за първата третина. През втората част обаче отборът на Минесота се вдигна да обръща развоя на срещата в своя полза и в 6-та минута Кал Клътърбък се разписа за 1:2. Минута по-късно домакините съумяха дори да изравнят статуквото, след като при пауърплей в тяхна полза Анти Миетинен бе точен за 2:2. В третата решителна част, двата тима се захапаха здраво, като нито единият не даваше инициативата на другия. Все пак в 17-ата минута отбраната на Минесота се пропука за трети пък, а автор на гола за крайното 3:2 за Сан Хосе бе Логан Коучър.