2. Зимни спортове
  3. „Акулите” схрускаха „хищниците” в НХЛ

„Акулите” схрускаха „хищниците” в НХЛ

Отборът на Сан Хосе Шаркс взе важна победа като домакин над Нешвил Предътърс с 4:3 в среща от НХЛ.

Победното попадение за „акулите" стана дело на Дан Бойл 60 секунди преди края на срещата.

Джо Павелски откри резултата в средата на първата третина в полза на Сан Хосе, но Майкъл Санторели изравни. Във втората част на срещата отборите си размениха по още едно попадение, като Джейми МакГин даде нов аванс на домакините, но Марсел Гоч отново изравни.

Нешвил поведоха в резултата в средата на последната част чрез Патрик Хорнквист, но Девън Сетогучи възстанови статуквото. Тогава дойде моментът на Дан Бойл, който донесе победата на своя тим.

„Акулите" са лидери в Западната конференция с 13 победи от 19 срещи до момента. Нешвил пък инкасираха девета загуба, като „хищниците" имат само седем успеха от началото на сезона.