2. Зимни спортове
  3. Алекс Ковальов с четири гола за успех на Отава в НХЛ

Алекс Ковальов с четири гола за успех на Отава в НХЛ

Алекс Ковальов прекъсна головата суша, вкарвайки рекордните в кариерата си четири гола в един мач при победата на Отава над Филаделфия със 7:4.

Алекс Ковальов прекъсна головата суша, вкарвайки рекордните в кариерата си четири гола в един мач при победата на Отава над Филаделфия със 7:4 в НХЛ.

Ковальов не бе вкарвал в 11 поредни мача, но срещу Филаделфия се "отпуши" и започна по най-добрия начин новата година. Два гола вкара Крис Кели, а Ярко Рууту добави гол и асистенция за четвъртата победа на Отава в последните пет мача.

Бъфало се наложи с 1:0 като гост на Монреал в друга среща от тази нощ. Вратарят на Бъфало Райън Милър записа петия си шутаут за сезона, отразявайки 30 удара. Тим Конъли вкара единствения гол в мача във втория период за четвъртата поредна победа на Бъфало. Попадението бе 11-о за Конъли през сезона.