2. Зимни спортове
  3. Александър Овечкин се контузи при загубата на Вашингтон

Александър Овечкин се контузи при загубата на Вашингтон

Двукратният MVP в НХЛ Александър Овечкин се контузи след сблъсък с Джейсън Кимера в началото на мача на Вашингтон Кепитълс срещу Кълъмбъс Блу Джекетс, загубен с 4:5 след продължение. Ар Джей Ъмбергер вкара два гола за сините якета. Второто му попадение падна в 1:45 минута на допълнителното време и донесе успеха на приятната изненада този сезон срещу отбора от американската столица.

Другата важна фигура в отбора на гостите беше Рафи Торес, който също отбеляза два гола. Той откри резултата в 6-ата минута на първата третина, а след това прати мача в продължения с четвъртия гол за своя отбор 23 секунди преди края на редовното време. Въпреки поражението Вашингтон остава начело в Югозападната дивизия с 20 точки и заема 2-о място в цялата Източна конференция, само с 2 по-малко от Питсбърг.

Шведският вратар Хенрик Лундквист спаси 29 удара за успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 1:0 над Бостън в най-старото дерби на Източното крайбрежие. За Лундквист това беше 150-а победа в Лигата, а отборът му заема 2-о място в Атлантическата дивизия с 19 точки. Срещата не беше много посетена, тъй като повечето спортни фенове в града предпочетоха да гледат бейзболните серии с участието на местния тим Янкис. Единственото попадение пък вкара чешкото крило Милан Габорик.

Пета поредна победа записа отборът на Сан Хосе Шаркс, размазвайки с 5:1 като гост Каролина. През втората третина в рамките на 82 секунди Кент Хъскинс и Брад Стаубиц решиха мача с последователни голове. Останалите три попадения вкараха Дъглас Мъри, Марк-Едуард Власич и Патрик Марло, а вратарят Евгений Набоков спаси 25 удара.