2. Зимни спортове
  3. Александра Жекова на 4-о място за Световната купа в Ла Молина

Александра Жекова на 4-о място за Световната купа в Ла Молина

Българската състезателка по сноуборд Александра Жекова зае престижното 4-о място за Световната купа в дисциплината бордъркрос, която се проведе в испанския зимен център Ла Молина.

Жекова се нареди във финала на дисциплината след Линдзи Джакобелис (САЩ), Сандра Фрай (Швейцария) и Доминик Малте (Канада).

Джакобелис стана предсрочно носителка на малката Световна купа в бордъркроса с 6100 точки, пред Фрай с 4110 и Майе Рикер – 4110, а Жекова е 8-а с 2750 точки.

В генералното класиране води австрийката Дорис Гюнтер с 6200 точки, пред Джакобелис - 6100 точки и Томока Такеучи (Япония) с 4250 точки. Жекова и тук е осма с 3810 точки.