2. Зимни спортове
  3. Альона Савченко/Робин Шолкови са първите шампиони на Световното първенство по фигурно пързаляне

Альона Савченко и Робин Шолкови от Германия не допуснаха изненада в надпреварата при спортните двойки на Световното първенство по фигурно пързаляне, което се провежда в американския мегаполис Лос Анджелис. Германците триумфираха със златните медали, след като предния ден поведоха в кратката програма. Савченко/Шолкови спечелиха с оценка от 131.18 за волната си програма и обща оценка 203.48.

Втори станаха китайците Дань Чжан/ Хао Чжан, които не фигурираха в тройката след кратката програма. Оценката на китайците
117.45 – за волната програма и обща оценка 186.52 точки.

Руснаците Юко Кавагучи/Александър Смирнов отстъпиха с едно място назад и завоюваха бронзовите медали с оценка 114,45 от волната програма и сбор от двете - 186,39.

Във втория ден от Световното първенство стартира и надпреварата при мъжете. Французинът Браян Жубер поведе след кратката програма с 84.40 точки. Той остави на 1.7 точки след себе си представителя на домакините Еван Лисачек. Трети е канадецът Патрик Чан, с 82.55.

Златните медали в това състезание ще бъдат разпределени днес.