2. Зимни спортове
  3. Ана Карин Зидек спечели старта на 15 км в Швеция

Ана Карин Зидек спечели старта на 15 км в Швеция

Носителката на малкия кристален глобус в индивидуалното бягане Ана Карин Зидек от Швеция спечели първия старт за сезона на Световната купа по биатлон.

Шведката не допусна грешка в четирите стрелби и покри 15-километровото трасе в Йостерсунд за 45:26.1 минути. Втора завърши французойката Мари Лор Брюне, която остана на 8,9 секунди зад победителката с два пропуска. Друга представителка на домакините и и миналогодишна победителка Хелена Екхолм също с два неточни изстрела и 42.7 секунди по-бавно време.

Емилия Йорданова зае 56-а позиция с време 51:30.6 минути и по един неточен изстрел в първите си три посещения на стрелковия полигон. Нейната съотборничка Нина Кленовска даде 70-о време с 52:33.5 мин.

Състезанията при жените продължават на 3 декември със спринта. Утре мъжете откриват сезона също с индивидуален старт на 20 км.