2. Зимни спортове
  3. Анахайм с трудна победа над Ред Уингс

Анахайм с трудна победа над Ред Уингс

Отборът на Анахайм Дъкс спечели гостуването си на Детройт Ред Уингс с 4:3 в плейофна среща от НХЛ. Успехът за "Дъкс" не дойде никак лесно и се наложи да се играят три продължения, за да бъде излъчен победител от този двубой.

Стюърд откри резултата за Ред Уингс в 6-ата минута на първото продължение, но само две минути по-късно Гецлаф изравни. Пронгър вкара още една шайба за Дъкс, за да направи обрата в мача пълен, но гостите не успяха да задържат преднината си, тъй като Самюелсън възстанови равенството в 14-ата минута.

Картър даде отново аванс на Анахайм в 5-ата минута на втората третина, но в 6-ата минута на последната част Франзън направи 3:3. Стигна се до продължения, в които Марчънт донесе победата на "Дъкс".

Победата позволи на Анахайм да изразни резултата в серията и той вече е 1:1 победи. Следващата среща е във вторник.