2. Зимни спортове
  3. Анастасия Кузмина спечели предпоследния старт от Световната купа по биатлон

Анастасия Кузмина спечели предпоследния старт от Световната купа по биатлон

Надпреварата премина без българско участие

Двукратната олимпийска шампионка в спринта Анастасия Кузмина от Словакия спечели предпоследния старт за сезона от Световната купа по биатлон за жени - преследването на 10 километра в Осло (Норвегия). Кузмина, която триумфира в спринта във Ванкувър 2010 и Сочи 2014, направи две грешки в четирите си стрелби и измина дистанцията за 30:29.1 минути. Втора на 41.8 секунди с четири пропуснати мишени завърши Тора Бергер (Норвегия). Олга Вилухина от Русия финишира трета на 54.0 секунди с два грешки на огневия рубеж. Лидерката в генералното класиране Кайса Мекерейнен от Финландия остана четвърта на 58.4 секунди с две пропуснати мишени, пред Даря Домрачова (Беларус), която направи шест грешки в стрелбата и бе с изоставане от 58.7 секунди. Домрачова, която в четвъртък спечели спринта в Осло, водеше до средата на състезанието, но допусна по три грешки в последните си две стрелби.

Надпреварата премина без българско участие. В генералното класиране за Световната купа едно състезание преди края на сезона води Мекерейнен с 842 точки, следвана от Тора Бергер с 832 точки и Даря Домрачова със 750 точки. Разликата между Мекерейнен и Бергер е само 10 точки, което означава, че утрешния масов старт на 12.5 километра ще определи новата носителка на Световната купа.