2. Зимни спортове
  3. Андреа Хенкел спечели преследването в Антхолц - Антерселва

Андреа Хенкел спечели преследването в Антхолц - Антерселва

Германката Андреа Хенкел спечели преследването на 10 км за Световната купа по биатлон в италианския център Антхолц – Антерселва.

Националката, която остана трета в индивидуалния старт и втора в спринта, и двата случая след сънародничката си Магдалена Нойнер, успя да се пребори за първото място не с пределно бързото си бягане, а с по-добра стрелба.

Подгласничката от миналогодишната Световна купа допусна една грешка в стрелбата и завърши с време 30:59.8 минути, с което взе 18-а победа в кариерата си. Завършилата на второ място за седми пореден подиум Нойнер направи цели четири пропуска в четирите си стрелби, но все пак остана максимално близо до Хенкел. След четирите наказателни обиколки тя завърши само на 23.3 секунди след победителката. Нойнер бе най-бързата състезателка на трасето, покривайки 10-те километра за 25:57 минути.

След подиума в Оберхоф норвежката Ан Кристин Аафед Флатланд се нареди на трето място с един пропуск и 31:44.7 минути. Водачките във временното класиране Хелена Йонсон и Ана Карин Олофсон Зидек не взеха участие в надпреварата.