2. Зимни спортове
  3. Анев 22-и в Руполдинг, норвежец спечели старта в Германия

Анев 22-и в Руполдинг, норвежец спечели старта в Германия

Най-добрият български биатлонист Красимир Анев направи поредното си великолепно състезание през този сезон. Днес той завърши на 22-а позиция в индивидуалния старт на Световната купа в германския зимен център Руполдинг

Най-добрият български биатлонист Красимир Анев направи поредното си великолепно състезание през този сезон. Днес той завърши на 22-а позиция в индивидуалния старт на Световната купа в германския зимен център Руполдинг.

Анев беше перфектен на огневия рубеж в днешната надпревара, след като свали всички 20 мишени. След като миналата седмица бе болен, логично, Краси не бе много бърз на пистата и преодоля разстоянието от двайсет километра за 53,31,4 минути. Така българинът добави 19 точки към актива си и вече има 154, което го изкачи на 25-о място в класирането за Световната купа.

Михаил Клечеров пък регистрира три грешки и остана на почти пет минути от най-бързото време, което го прати на 55-о място в крайното класиране. Владимир Илиев пък допусна цели седем пропуска на стадиона и логично бе най-слаб от българите, след като финишира на 87-а позиция.

Победата днес пък спечели Емил Хегле Свендсен, който финишира за 50,39,4 минути и допусна само една грешка в стрелбата. Норвежецът успя да изпревари само със 7,4 секунди представителя на Франция Мартен Фуркад, който също имаше само един пропуск на огневия рубеж. Така скандинавецът вече има 19 успеха в своята кариера. На трето място пък завърши Доминик Ландертингер, който се отличи с 19 свалени мишени, но беше по-бавен от Свендсен с 23,7 секунди.