2. Зимни спортове
  3. Анна Болюгина спечели преследването при жените в Антхолц

Анна Болюгина спечели преследването при жените в Антхолц

Рускинята Анна Болюгина спечели драматично преследването на 10 км за Световната купа по биатлон в Антхолц. Състезателката стартира от четвърта позиция на 27 секунди след водачката от спринта вчера Тора Бергер и успя да съкрати преднината й и да спечели изненадващо състезанието.

Рускинята порази 14 мишени, което бе достатъчно да изпревари втората в подреждането Кайса Макарайнен с 2,3 секунди. На трето място се класира беларускинята Дария Домрачева също на 2,3 секунди.

Водачката в генералното класиране Екатерина Юриева малко пооправи лошото си представяне вчера, когато завърши 29-а, и успя да финишира 8-ма с една грешка в стрелбата.

Кати Вилхелм, която вчера бе трета, сега завърши на 5-о място и продължава да заема третата позиция.

Единствената българска представителка Павлина Филипова зае 34-ата позиция, след като тръгна от 52-ро място. Нашата биатлонистка допусна една грешка в последната срелба.