2. Зимни спортове
  3. Арнд Пайфер най-бърз в спринта на 10 км

Арнд Пайфер най-бърз в спринта на 10 км

Арнд Пайфер (Германия) спечели спринта на 10 км за мъже, старт от шестия кръг на Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва и записа втора победа в кариерата си.

Пайфер стреля без грешка и финишира за 24:27.4 минути. Втори се нареди Доминик Ландертингер (Австрия) с една грешка, на 6 секунди, а трети на 15.1 секунди е Кристоф Щефан (Германия).

В състезанието не участваха български биатлонисти.

Начело за Световната купа след 13 общо 25 старта за сезона води Евгени Устюгов (Русия) с 412 точки, следван от Симон Фуркад (Франция) с 395 точки и Тим Бърк (САЩ) с 393 точки. Утре в Антхолц-Антерселва ще се проведе масовия старт за мъже и жени.