2. Зимни спортове
  3. Атланта прегази Вашингтон с 5:0 в НХЛ

Атланта прегази Вашингтон с 5:0 в НХЛ

Въпреки поражението столичани продължават да са с най-добри показатели в лигата

Отборът на Атланта Трашърс изненадващо разгроми лидера Вашингтон Кепиталс с 5:0 в среща от поредния кръг в НХЛ и сложи край на серия от девет мача без загуба (в редовното време) на съперника си.

Въпреки поражението столичани продължават да са с най-добри показатели в лигата. Ивандер Кейн, Ник Антропов и Бен Ийгър се отличиха с гол и асистенция. Над всички обаче бе вратарят Ондрей Павелец, който спаси 29 удара и за трети път в кариерата си запази мрежата си суха. За първи път от година насам пък Вашингтон не успя да вкара нито един гол.

Продължава колебливото представяне на шампиона Чикаго Блекхоукс. Черните ястреби загубиха с 2:7 при гостуването на Калгари Флеймс. С хеттрик за "пламъците се отличи Жером Ижинла. Сейнт Луис Блус сложи край на серия от пет загуби, като се наложи над Отава с 5:2.

Двубоят бе решен през втората част, когато само за минута и половина домакините отбелязаха три гола, дело на Брад Бойс, Карло Колаяково и Ерик Брюър. Анди Макдоналд и Патрик Берглунд пък се разписаха през третата част за "сините", които имат само едно домакинско поражение при 7 победи.