2. Зимни спортове
  3. Австрия и САЩ мачкат на Световното по хокей, Финландия и Дания се мъчат

Австрия и САЩ мачкат на Световното по хокей, Финландия и Дания се мъчат

Националният отбор на Австрия по хокей буквално смачка Унгария с 6:0 на световното първенство в Швейцария. Австрийците бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено взеха победа в двубоя си от втория етап на груповата фаза на надпреварата. Унгарците се представиха ужасно слабо и

Националният отбор на Австрия по хокей буквално смачка Унгария с 6:0 на световното първенство в Швейцария. Австрийците бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено взеха победа в двубоя си от втория етап на груповата фаза на надпреварата. Унгарците се представиха ужасно слабо и не успяха по никакъв начин да се противопоставят на своите опоненти. Първата третина бе доста оспорвана иа Автрия стигна до гол едва в последната 20-ата минута, а попадението бе дело на Кох. Отново той се превърна в герой за тима си и удвои резултата в 1-ата минута на втората третина. Само три минути след това, Шестингер покачи на 3:0, а Ванек направи 4:0 за Австрия в 14-ата минута. През третата третина Кох оформи своя хеттрик в 19-ата минута, за да направи резултата 5:0, а в последната 20-а минута Каспич оформи крайното 6:0.

В друг мач от световното първенство по хокей, САЩ разгроми Франция с 6:2 в елиминационните кръгове. "Янките" стигнаха до комфортна преднина от 2:0 още през първата част с голове на Окпосо (5) и Бейкс (11). Американците започнаха много силно и втората третина, и набързо преднината им набъбна на  4:0, а попаденията бяха дело на Шенън (5) и Балърд (8). Франция успя да вкара първата си шайба в 10-ата минута чрез Треил. В 11-ата минута от втората третина О Съливън покачи на 5:1, но само минута след това французите вкараха второ попадение, което бе дело на Беламер. Крайното 6:2 оформи Джонсън в 10-ата минута на последната трета част.

Германия и Дания направиха доста равностоен и оспорван двубой, като датчаните стигнаха до победата с 3:1 едва в последната четвърт. През първата част двата отбора си размениха по-едно попадение. Дания поведе чрез Бодкер, който вкара в 11-ата минута, но Шуберт изравни в 14-ата минута. През втората третина нямаше попадения, а Дания стигна до успеха едва в третата част с голове на Регин (10) и Хардт (14).

В мач от преките елиминации Финландия и Словакия направиха също изключително оспорван мач, в който се стигна до продължения. Финландците успяха да стигнат трудно до победата с 2:1, а победният гол в продълженията отбеляза Капанен.