2. Зимни спортове
  3. Австрия записа втора поредна победа

Австрия записа втора поредна победа

В най-напрегнатото и вълнуващо състезание от сезона по биатлон с общ брой от 12 грешки в стрелбата Даниел Месотич, Фридрих Пинтер, Доминик Ландертингер и Кристоф Зуман постигнаха втора поредна победа за мъжката щафета на Германия за Световната купа.

Русия завърши на второ място с Евгени Устюгов, Максим Чудов, Дмитрий Ярошенко и Николай Кръглов в състава си, които се нуждаеха единствено то шест допълнителни изстрела за да заемат втората позиция на 8,7 секунди след лидерите.

Изненадващото класиране на Тони Ланг, който изведе състава на Германия до третото място успя да зарадва събралите се в Оберхоф хиляди поддръжници на домакините. Ланг прекоси финалната линия с 19,2 секунди закъснение зад Зуман. Мики Грайс трябваше да направи една наказателна обиколка в първия етап от щафетата, но Михаел Рьош и Арнд Пайфер върнаха състава в борбата за първите места.

Стартът за Световната купа В Оберхоф бе първи за Устюгов и Пайфер, докато Ланг дебютира за щафетата на страната си.

България не бе представляване в отборния старт за СК, докато съставът на Полша бе едиснтвеният, който не завърши щафетата.