2. Зимни спортове
  3. България би Мексико с 3:2 на хокей

България би Мексико с 3:2 на хокей

Българите започнаха с успех на световното за юноши до 18 години, дивизия 3-А

Даниел Дилков се разписа само 1:11 минути преди финалната сирена за победа на българския национален отбор по хокей на лед с 3:2 над силния отбор на Мексико в среща от световното първенство за юноши до 18 години, дивизия 3-А.

С това попадение възпитаниците на Иво Николов стартираха успешно кампанията и оглавиха класирането с три точки, колкото имат също Израел и Австралия. Дилков разби равенството със седмия си удар в мача, който се оказа и победен за българските национали. Те поведоха в резултата след 7:10 минути на леда чрез гол при числено предимство на Томислав Георгиев, но Арунас Бермехо и Самуел Шайнберг обърнаха резултата в полза на мексиканците с попадение в края на втората и началото на третата част на мача. Янаки Ганчев изравни за българите само 51 секунди след попадението за 2:1, а Дилков довърши мексиканците с точен удар след 58:49 минути в мача.

Мачът не беше никак лесен за българите, но добрата игра в защита принуди стража Димитър Виденов да се намеси решаващо 18 пъти. Неговите съотборници пък изстреляха 38 шайби към вратата на Хайме Перес.

В други мачове от първия ден на надпреварата в дивизия 3-А, Израел се наложи със 7:2 (0:0, 6:1, 1:1) над Нова Зеландия, а Австралия стреля 52 пъти към вратата на Тайван за минималното 2:1 (0:0, 2:0, 0:1). "Кенгуратата" срещат България по-късно днес.