2. Зимни спортове
  3. България с разгромна победа над Турция на Световното по хокей на лед

България с разгромна победа над Турция на Световното по хокей на лед

България срази с 12:3 Турцияв първия мач от световното първенство по хокей на лед за мъже от дивизия II-A в Мексико Сити, предаде БТА. По три шайби за българския състав вкараха Алексей Йотови Петър Хаджитонев, а две наниза натурализираният руснак Станислав Мухачов.Категоричната победа означава, че родните национали повеждат на първо място в класирането и със сигурност запазват мястото си в дивизията.

България срази с 12:3 Турцияв първия мач от световното първенство по хокей на лед за мъже от дивизия II-A в Мексико Сити, предаде БТА. По три шайби за българския състав вкараха Алексей Йотови Петър Хаджитонев, а две наниза натурализираният руснак Станислав Мухачов.Категоричната победа означава, че родните национали повеждат на първо място в класирането и със сигурност запазват мястото си в дивизията.

Българите започнаха ударно с гол 6:23 минути след началото на мача. Още в първата възможност при човек повече на леда Росен Асенов асистира на Мухачов за 1:0. Само 2:06 минути по-късно българите получиха втори пауърплей и този път голмайсторът подаде наАлексей Йотов за 2:0. До края на частта Петър Хаджитонев и Мухачов бяха точни за 4:0. Турция върна едно попадение след изиграването на 5:50 минути от втората част, когато точен бе Емра Йозмен, но Хаджитонев върна аванса от четири гола само 37 секунди по-късно.

Южните ни съседи се възползваха от шестия си пауърплей 2:20 минути преди края на частта с гол на Гьокхан Йозтюрк за 2:5.
Секунди преди последната сирена за втората част обаче Асенов записа втората си точка в мача с попадение за 2:6.
Турците вкараха последния си трети гол в мача чрез Гьоктюрк Ташдемир след 3:53 минути игра през последната третина, но българите изнесоха истински рецитал до края на мача и нанизаха шест шайби чрез Хаджитонев, Йотов, Явор Славчев, Бояджиев, Моргунов и Йотов за крайното 12:3.

В следващата си среща от турнира българският състав ще играе срещу отбора наАвстралия, който загуби с 0:6 от Испания. До края на турнира остават мачове срещуиспанците, Белгия и домакините от Мексико.

Световно първенство по хокей на лед в Мексико Сити, дивизия II-А:
Турция - България - 3:12 (0:4, 2:2, 1:6)

голмайстори: 0:1 Станислав Мухачов 6:23, 0:2 Алексей Йотов 8:23, 0:3 Петър Хаджитонев 9:58, 0:4 Станислав Мухачов 19:37, 1:4 Емра Йозмен 25:50, 1:5 Петър Хаджитонев 26:27, 2:6 Гьокхан Йозтюрк 37:40, 3:6 Гьоктюрк Ташдемир 43:53, 3:7 Петър Хаджитонев 46:41, 3:8 Алексей Йотов 49:34, 3:9 Явор Славчев 52:29, 3:10 Мартин Бояджиев 57:30, 3:11 Роман Моргунов 59:08, 3:12 Алексей Йотов 59:45