2. Зимни спортове
  3. Байерн вкара 11 гола за „Мюнхен 2018”

Байерн вкара 11 гола за „Мюнхен 2018”

Байерн Мюнхен изигра демонстративен мач срещу сборен отбор на немски звезди от сферата на зимните спортове, с което двата тима промотираха кандидатурата на града за зимните Олимпийски игри през 2018 г.

Срещата събра 28 хиляди зрители, а отборите изиграха две полувремена от по 20 минути, които бяха достатъчни на баварците да вкарат цели 11 гола във вратата на аматьорите за крайния резултат от 11:1.

Капитан на зимните спортисти бе олимпийският шампион в пързалянето с шейни Георг Хакл, а в тима игра и алпиецът Феликс Нойройтер (на снимката; дясно). В качеството си на специален гост за зимните спортисти игра 49-годишният Лотар Матеус.

Старши треньорът на Байерн Луи Ван Гаал използва част от футолистите, които не взеха участие в съботния двубой за Суперкупата на Германия. Марио Гомес вкара четири гола, Ернесто Соса добави три, а Франк Рибери и Тони Кроос вкараха по два.

Домакинството на Игрите през 2018 г. ще бъде оспорвана от френския Анеси, Мюнхен и Пьончан в Южна Корея.